Alanya idealne miejsce na wakacje

Alanya widok na morze i port

Alanya, jak doskonale wie wielu turystów z Polski, to doskonałe miejsce do wypoczynku. Przez cały rok jest tutaj bardzo ciepło, co jest zaletą klimatu śródziemnomorskiego. Warto też spojrzeć na to miasto trochę inaczej. Mianowicie z lotu ptaka. Wtedy można zobaczyć w całej okazałości atrakcje i urodę tego malowniczego miejsca.

Gdzie leży Alanya?

Znajduje się ona, w odległości 120 kilometrów na południowy-wschód od Antalyi. Autobus, który odbiera turystów z lotniska i rozwozi do hoteli potrzebuje około 3 godzin, aby dotrzeć do Alanyi z Antalyi. Wszystko zależy od tego, ile hoteli po drodze trzeba odwiedzić. Ta dygresja pozwoli wam lepiej zobrazować sobie jej położenie.

Alanye otaczają góry, plantacje bananów i ogrody pomarańczy. Teren, na którym znajduje się miasteczko jest położony na skale. Można powiedzieć, że Alanya znajduje się na skalnym nadbrzeżu.

Historia i czasy współczesne Alanyi

Jeśli wierzyć podaniom historycznym Alanye założyli Grecy w IV wieku przed naszą erą. Natomiast w okresie cesarstwa Rzymskiego nazywała się ona Korakesion. Tu ukrywali się piraci i przemytnicy. Teraz o pirackiej epoki przypominają tylko częściowo zachowane ślady w grotach.

Najbardziej charakterystycznym symbolem miasta jest zamek. Został on zbudowany jeszcze w XIX wieku. Znajduje się on wysoko na wzgórzu. Na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na całe miasto. Obecna nazwa miasta została ustalona dopiero w latach 30-tych XX wieku. W chwili obecnej w mieście mieszka około 100 000 mieszkańców.

Turyści w Alanyi

Przyjeżdżając do Alanyi, turyści mogą zobaczyć, oprócz pięknej przyrody i kulturalno-historycznych zabytków, piaszczyste plaże, na których można wspaniale odpocząć i zrelaksować się. Wybrzeże pełne jest barów, kawiarni, restauracji, gdzie można skosztować pysznych dań i spróbować tradycyjnej herbaty. A to dopiero początek atrakcji, jakie czekają na turystów.

To wszystko sprawia, że większość turystów wybiera Alanyie na miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. Cała infrastruktura przygotowana jest na obsługę ruchu turystycznego. Turyści czują się bardzo komfortowo w Alanyi. I bardzo dobrze.