Co to jest Riwiera Turecka

riwiera turecka

Szukając wakacji chętnie sięgamy po katalogi z egzotycznymi destynacjami. Z racji tego, że w ostatnich sezonach wielkim powodzeniem cieszy się Turcja często można trafić na nazwę Riwiera Turecka.  Część osób doskonale wie czym ona jest. Ale oczywiście nie wszyscy. Natomiast odpowiedź na pytanie – Co to jest Riwiera Turecka? – Jest bardzo prosta. Riwiera Turecka to po prostu nazwa regionu turystycznego w Turcji.

Jaki zasięg ma Riwiera Turecka?

Jak już wiemy, Riwiera Turecka to region Turcji. Dokładniej mówiąc, to południowo-zachodni region Turcji. Tą nazwą określa się teren znajdujący się wzdłuż wybrzeża Morza Egejskiego oraz Śródziemnego. Teren ren rozciąga się od prowincji Muğla do prowincji Antalya. A jak wiadomo, prowincja Antalya to turystyczne serce Turcji i miejsce, w którym turyści spędzają niesamowite wakacje.

Jakie miejscowości należą do Riwiery Tureckiej?

Ale nie tylko prowincja Antalya czy Muğla wchodzą w skład Riwiery Tureckiej. Także inne miejscowości turystyczne są tutaj obecne. Mówiąc o wakacjach na Riwierze Tureckiej myślimy o wypoczynku w takich miejscowościach jak:

  • Antalya – o której już wspominaliśmy, ale warto dodać, że to właśnie tutaj znajduje się lotnisko, na którym lądują wszyscy, którzy spędzają wakacje w Alanyi i okolicach.
  • Alanya – która jest wspaniałym turystycznym miastem, które można zwiedzać, na wiele różnych sposobów. Alanya ma swój niezaprzeczalny urok i warto ją poznać. W tym celu najlepiej wybrać się na wycieczkę po Alanyi z przewodnikiem. Dzięki temu można zobaczyć miejsca, do których byśmy nie dotarli. Plaże w Alanyi są niesamowite. Może, jak wszędzie na Riwierze, ciepłe.
  • Bodrum – miasto ze wspaniałym zamkiem św. Piotra i uroczym portem. Stąd bardzo często wyrusza się na wycieczki na greckie wyspy Kos i Rodos.
  • Fethiye – doskonałe miejsce na wakacje i wypoczynek nad cudownym morzem. Jest to bardzo spokojne miasteczko turystyczne. Hotele najczęściej położone są w niedalekiej odległości od plaż i bardzo często mają duże baseny hotelowe.
  • Kemer – słynie ze wspaniałych plaż i upraw owocu granatu. Jest tutaj też przystań jachtowa, piękne krajobrazy i góry na wyciągnięcie ręki.
  • Marmaris – miasto z bogatą ofertą dyskotekową i sporą dzielnicą handlową. Miejsce, gdzie z imprezowania i odpoczynku stworzono prawdziwą sztukę.

Side – gdzie bogactwo zabytków jest przytłaczające i wszędzie napotykamy się na ślady przeszłości, które są bardzo dobrze wyeksponowane.