Dlaczego warto odwiedzić kanion Sapadere?

kanion Sapadere

Jeszcze do niedawna, kanion Sapadere był niewielką, lokalną atrakcją. Wiedzieli o tym tylko ci, którzy mieszkali niedaleko. Ten piękny zakątek Tureckiej przyrody w roku 2008 został przygotowany specjalnie dla turystów. Całość przygotowano tak, aby każdy mógł zobaczyć ten kanion. Pojawiły się więc podesty, schody i barierki. Dzięki temu teraz każdy może zwiedzać wspaniały kanion. Nie jest on dzikim i zapomnianym miejscem. W sezonie tętni turystycznym życiem.

Warto wiedzieć, że przygotowana do zwiedzania trasa nie jest bardzo długa. Ma ona długość około 350 metrów. Długość trasy oraz fakt, że wszystko zostało przygotowane w bardzo profesjonalny sposób sprawia, że kanion ten odwiedzany jest chętnie przez osoby starsze i rodziny z dziećmi. Atrakcja jest bowiem przednia i warto się na nią skusić.

Piękne widoki i ulga od upału

Kanion Sapadere jest położony stosunkowo niedaleko od Alanyi. Można tam dotrzeć na własną rękę, można też zdecydować się na zorganizowaną wycieczkę. Wycieczka fakultatywna do Kanionu Sapadere to bardzo wygodny sposób na jego zwiedzanie. W jej planie jest nie tylko zwiedzanie samego kanionu, ale także innych atrakcji, których w koło jest sporo i o których nie wszyscy wiedzą.

Pobyt w kanionie pozwala odpocząć od wszechogarniającego upału. Wilgotność powietrza jest znacznie mniejsza niż w Alanyi i dodatkowo, temperatura powietrza, także jest niższa. Dzięki temu zwiedzanie kanionu jest bardzo przyjemne. Warto tutaj przyjechać, aby naładować akumulatory, zatęsknić za upałem i odpocząć. Odważni mogą skorzystać z kąpieli na końcu kanionu. Dlaczego odważni? Ano z prostej przyczyny. Woda w tym kąpielisku ma tylko 12 stopni Celsjusza. I może odstraszać niektórych śmiałków.

To niesamowite, że jednego dnia możemy być nad morzem i w górach. Położenie Alanyi nam to gwarantuje. Możemy rano jechać w góry, zwiedzać Kanion Sapadere by po powrocie udać się na plażę i zażyć kąpieli czy to w morzu, czy na słońcu.