Gdzie najlepiej jechać na wakacje w listopadzie?

turcja pogoda na plaży listopad

Wydawać by się mogło, że listopad nie jest najlepszą porą na to, by myśleć o wakacjach i wypoczynku. I tak jest, pod warunkiem, że chcemy wypoczywać w Polsce. Jeśli natomiast mamy ochotę na to, by spędzić wakacje w nieco przyjemniejszym klimacie, to najlepiej zdecydować się na listopadowy wypoczynek w Turcji.

Turcja w listopadzie, co za nią przemawia?

Za listopadowym wypoczynkiem w Turcji przemawia wiele argumentów. Najważniejszy dla większości podróżujących będzie oczywiście aspekt finansowy. Wypoczynek w listopadzie jest tańszy niż w przypadku wypoczynku w sezonie. Jeżeli dodamy do tego fakt, że nawet w sezonie wakacje w Turcji nie należą do drogich, to kwestia egzotycznego wypoczynku zaczyna wyglądać znacznie korzystniej.

Ktoś może powiedzieć – Przecież po sezonie nie wszystko działa i może być np. mało turystycznych atrakcji. Jeśli chodzi o Alanyę, to w tym mieście nie ma powodów do obaw. Wiele hoteli działa przez cały rok. Większość restauracji jest cały czas otwarta, bazary funkcjonują bez przerw, zawsze można iść nad morze. No i pogoda jest zdecydowanie lepsza niż w Polsce. Tak, pogoda Turcja Alanya, zwłaszcza w listopadzie, to miłe doświadczenie.

Jaka jest pogoda w listopadzie w Alanyi?

Listopad w Alanyi jest pogodny i słoneczny. Oczywiście jest szansa na to, że spadnie deszcz. Ale chwil deszczowych na pewno nie będzie dużo, bo nie więcej niż 5 w miesiącu. I jeśli chodzi o opady, to raczej są to opady przelotne.

Przez większość czasu w listopadzie świeci jednak słońce. Średnia temperatura oscyluje w granicach 19 stopni, w dzień można liczyć na temperatury rzędu 22 stopni. Najwyższą temperaturę w Alanyi w listopadzie zanotowano w 2010 roku, kiedy słupki rtęci w termometrach pokazały 27 stopni Celsjusza.

Jeśli do pięknej, słonecznej aury i wysokiej temperatury dodamy fakt, że dzień trwa nieco ponad 10 godzin, to powody, dla których warto wyjechać do Turcji w listopadzie są oczywiste. Słońce wstaje kilka minut poi godzinie 7 a zachodzi przed godziną 18. To pozwala skutecznie naładować akumulatory i doskonale wypocząć.