Gdzie w październiku spędzić miło wakacje i się opalić

Turcja wakacje w październiku

Październikowy urlop zazwyczaj kojarzy się z jesienią, chłodem, opadami i ogólnie, słabą pogodą na wakacje. Wszystko jednak zależy od tego, gdzie zechcemy spędzić wakacje. Jeśli zaryzykujemy i spędzimy październikowy urlop w Polsce, może się okazać, że to, czego się obawialiśmy, będzie naszym udziałem. Ciężko jest przewidzieć, jaka pogoda i jaka temperatura będzie w październiku w górach lub nad morzem. No i pewnie jest, że się nie opalimy na brązowo. O to można się nawet zakładać.

Co zatem mają zrobić ci, którzy chcą mimo wszystko spędzić wspaniałe wakacje w październiku? Czy mają jakieś szanse, aby spędzić, chociaż kilka dni na słońcu opalając się? Pływać w ciepłym morzu, odpoczywać w przyjemniej temperaturze, zwiedzać bez obaw o pogodę? Jest szansa na takie wakacje w październiku, trzeba tylko wybrać się na wakacje do Turcji.

Turcja w październiku to przepis na udane wakacje

Pogoda w Turcji w październiku jest ciągle wakacyjna. Co prawda temperatury i wilgotność są mniejsze niż w szczycie sezonu, ale dzięki temu jest znacznie przyjemniej. Jeśli chodzi o temperaturę w dzień, to waha się ona od 24 do 29 stopni Celsjusza. Nocą natomiast spada oscyluje ona w granicach 10 – 14 stopni. Wszystko zależy od tego, w którym tygodniu października wybierzemy się na wakacje do Turcji. Im bliżej listopada, tym temperatury powietrza mogą zbliżać się do tych dolnych wartości. Ale uwaga, nie jest to przesądzone. Czasem przez cały październik temperatury trzymają się w górnych zakresach.

Co ciekawe, temperatura morza osiąga nawet 26 stopni. Więc można się opalać i później pływać w ciepłym morzu. Opalanie jest bardzo przyjemne i słońce świeci niemal cały czas. Trzeba pamiętać o tym, że czasem w październiku w Turcji pojawiają się opady. Zazwyczaj jednak są one niezwykle intensywne i nie utrzymują się zbyt długo. W Alanyi, jeśli się pojawiają, to najczęściej nocą. Rano nie ma już śladu po deszczu.

Za tym, że październikowe wakacje w Turcji to dobry pomysł przemawia też fakt, że wilgotność powietrza spada do 30%. W porównaniu z nawet 90% wilgotnością w szczycie sezonu widać, że może być naprawdę przyjemnie. Taka wilgotność jest idealna dla osób starszych, rodzin z dziećmi, ludźmi, którzy nie przepadają za upałami. Jest ciepło, przyjemnie i bardzo wakacyjnie.