Wakacje powinny być okresem beztroskiego wypoczynku. W większości przypadków tak właśnie jest. Jadąc na wakacje nie powinniśmy jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza podczas pobytu na plaży. Wakacje i wypoczynek nie zwalniają nas z używania naszego zdrowego rozsądku.
Co prawda panuje przekonanie, że na zagranicznych plażach, z płatnymi leżakami, jest bezpieczniej niż nad Bałtykiem. Że nasze wartościowe rzeczy, które mamy na plaży, są bezpieczniejsze. Najczęściej tak jest, ale nie jest to regułą. Zresztą warto pamiętać, że plażowa zasada mówiąca, że jeśli czegoś nie widać, to szansa na utratę tego jest minimalna, obowiązuje niezależnie od szerokości geograficznej. Nie ważne gdzie spędzamy wakacje, warto pamiętać o kilku zasadach.
Jakie wartościowe rzeczy mamy na plaży?
Ktoś może powiedzieć, że na plaży nie mamy niczego wartościowego. Ręcznik, krem do opalania, jakiś balsam, woda, telefon, pieniądze, klucze… No tak. Jak widać zabieramy na plażę wartościowe rzeczy, których bardzo często tak nie postrzegamy. Telefon jest codziennością i wszyscy z telefonów korzystają. Pieniędzy nie bierzemy zbyt dużo, ale ich strata na pewno nie będzie niczym przyjemnym. Czasem mamy też ze sobą dokumenty, kluczyki od samochodu, biżuterię. Więc kiedy idziemy popływać w morzu, lepiej nie zostawiać ich w widocznym miejscu na kocu, czy przy leżaku.
Jak zabezpieczyć wartościowe rzeczy będąc na plaży?
Jest kilka sposobów, które na to powalają. Są one bardzo proste i każdy może z nich skorzystać. Nie wymagają wiele zachodu i są uniwersalne. Można z nich skorzystać we wszystkich miejscach, w których plażujemy. Oto cztery ciekawe propozycje na zabezpieczenie wartościowych przedmiotów na plaży:
- Strażnik koca lub leżaka. Kiedy idziemy zażyć kąpieli w morzu, jedna osoba zostaje na plaży i pilnuje naszego dobytku. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się, kiedy na plaży jesteśmy w kilka osób. Ale w przypadku par, które razem chcą wejść do morza, nie jest zbyt wygodne.
- Pojemnik po mokrych chusteczkach. Wystarczy wyjąć z niego chusteczki, powiększyć otwór, którym się te chusteczki wyciągało i już mamy skrytkę, która nie wzbudza zainteresowania. Zmieszczą się do niej pieniądze, telefon, klucze. Możemy je zostawić na plaży i spokojnie iść do morza.
- Płaska butelka po kosmetyku do opalania. Wystarczy wyciąć górę, umyć pojemnik i można w nim schować nasze cenne rzeczy. Nikt nie sięgnie po krem do opalania, kiedy my będziemy zażywać kąpieli w morzu.
- Woreczek strunowy lub reklamówka. Przy czym woreczek strunowy to lepsze rozwiązanie. Chowamy w nim nasze cenne rzeczy, szczelnie go zamykamy i zakopujemy w piasku pod kocem lub leżakiem. Dzięki temu nikt ich nie zobaczy i dodatkowo będą zabezpieczone przed piachem. Trzeba tylko pamiętać, aby po zakończeniu plażowania, wykopać woreczek z piasku i zabrać rzeczy ze sobą.