Jak się zachować na wycieczce all inclusive?

rodzinne wakacje all inclusive

Coraz większą popularnością cieszą się wycieczki i zagraniczne wczasy. Najchętniej kupowane są wszelkiego rodzaju wakacje czy wycieczki w ofercie all inclusive. Taka wycieczka jest najbardziej pożądana i każdy decyduje się właśnie na taki sposób wypoczywania. Ale nie wszyscy wiedzą, czym naprawdę jest all inclusive i z czym się wiążą takie wakacje. Postaramy się więc przybliżyć znaczenie tego terminu wszystkim, którzy mają jakieś wątpliwości i zastanawiają się nad tym, czy dla nich taka oferta jest odpowiednia.

Dla kogo jest all inclusive?

All inclusive jest dla każdego. To najwygodniejsza opcja wypoczywania, a raczej wyżywienia. All inclusive to nic innego, jak oznaczenie, że wszystko jest w cenie. Decydując się na takie wakacje mamy pewność, że zjemy przynajmniej trzy posiłki dziennie i będziemy mogli spożywać lokalne napoje bez ograniczeń.

Jest to najlepsza oferta dla rodzin z dziećmi, ludzi starszych, wygodnych osób wygodnych, które nie chcą zbyt często opuszczać hotelu. Wyżywienie jest na miejscu, podawane o określonych godzinach i można z niego korzystać w nieograniczony sposób. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Czy muszę być cały czas w hotelu?

Czasem można usłyszeć błędne przekonanie, że w przypadku oferty all inclusive, cały czas musimy być w hotelu, bo inaczej ominą nas posiłki. Faktem jest, że jeśli nie stawimy się w godzinach serwowania śniadania, obiadu czy kolacji, posiłek nas ominie. To wszystko, co może nas spotkać. Nie stawimy się na posiłku, nie zjemy go. Nikt nie będzie nas szukał, nikt nie będzie miał do nas pretensji, że nie przyszliśmy na obiad czy inny posiłek. To my decydujemy o tym, jaki posiłek będziemy spożywać. I jeśli nie będziemy mieli ochoty na to, by wracać do hotelu, to nie musimy tego robić. Czyli, decydując się na wakacje w ofercie all inclusive, nie musimy cały czas przebywać w hotelu, ani pilnować godzin posiłków. Nic nas do tego nie obliguje. Możemy być, ale nie musimy.

Trzeba tylko pamiętać o tym, że czasem godziny serwowania darmowych napojów są ściśle określone. I można z darmowych napojów skorzystać w godzinach np. od 7 do 23. Te informacje, podobnie jak informacje o godzinach posiłków, są bez problemu dostępne. Zresztą godziny trwania posiłków są dobrze dobrane. Zazwyczaj śniadanie można jeść w godzinach 7 – 10, obiad 12 – 15, kolacja 18 – 21. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju podwieczorki, przekąski, bary na basenach. Godziny, w których są posiłki poznamy przeglądając informacje w recepcji, ulotki informacyjne w pokoju oraz podczas spotkania z rezydentem.