Jak używać dyfuzorów z patyczkami zapachowymi?

patyczki zapachowe

Używanie dyfuzorów z patyczkami zapachowymi dla niektórych może wydawać się banalnie proste. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszyscy wiedzą jak poprawnie ich używać. Wydawać by się mogło, że nie ma niczego trudnego z wyciągnięciem słoiczka, nalaniem do niego płynu i wsadzeniem do środka patyczków. Tak jest w rzeczywistości. Ale często zapomina się, lub nie wie się, o pewnych niuansach, które wpływają na działanie takiego dyfuzora.

Jakich i ile patyczków używać?

Najlepiej używać patyczków, które są w zestawie z dyfuzorem. Najlepiej używać takich patyczków, jakie rekomenduje dany producent. Dzięki temu osiągniemy najlepsze efekty podczas stosowania danego zestawu. Warto wiedzieć o tym, że patyczki mają specjalną strukturę, która pozwala na wypełnianie się ich olejkiem. To właśnie patyczki zapachowe odpowiadają za rozsiewanie przyjemnej woni w koło.

Jeśli chcemy cieszyć się bardziej intensywnym zapachem, to najlepiej jest odwrócić końcówki patyczków. Czyli zanurzyć końcówki, które do tej pory były na powierzchni. Warto też pamiętać o tym, że ilość patyczków odpowiada za intensywność zapachu i czas na jaki go wystarczy. Im więcej jest patyczków w słoiku, tym zapach jest intensywniejszy, ale wystarcza go na krócej.

Odwracając patyczki lub uzupełniając olejek, warto uważać na skórę dłoni i meble. Olejek może podrażnić skórę, lub w przypadku, kiedy kapnie na meble, je uszkodzić. Dlatego najlepiej robić to używając rękawiczek, lub ręczników papierowych. Warto pamiętać też o tym, że olejek ma bardzo intensywny zapach i kiedy będziemy dotykali go gołymi rękoma może się okazać, że przez długi czas nie będziemy w stanie pozbyć się tego intensywnego zapachu z dłoni.

Gdzie ustawić dyfuzor?

Najlepiej ustawić dyfuzor na wysokości 1,5 metra na środku pomieszczenia. Dzięki temu będzie swoim zasięgiem obejmował całe pomieszczenie. Dobrze jest też ustawić go w miejscu, gdzie jest zapewniona dobra cyrkulacja powietrza, a nawet delikatny przeciąg. Sprawi to, że zapach będzie się lepiej rozchodził.