Jak zabezpieczyć swoje rzeczy na plaży?

plaża i leżaki

Wypoczywając na plaży popadamy w błogostan. Jesteśmy mniej uważni, wchodzimy do wody i często zostawiamy nasze rzeczy bez nadzoru. To sprawia, że może się nimi zainteresować ktoś, kto nie powinien. Oczywiście można na plażę nie zabrać telefonu, pieniędzy, mp3, czytnika ebooków, ale można je zabrać. Skoro można, to warto zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć swoje rzeczy przed niepowołanymi osobami.

Zasady ostrożności na plaży

Nie ważne, czy jesteśmy na wakacjach za granicą, czy w kraju. Jeśli mamy cenne rzeczy na plaży to lepiej się nimi nie obnosić. Nie warto też zostawiać leżaka, koca, nawet ogrodzonego parawanem, bez nadzoru. Zwłaszcza, kiedy idziemy popływać w ciepłym morzu i pewne jest, że nie będziemy zwracali uwagi na to, co dzieje się z naszymi rzeczami na plaży. Idealna sytuacja jest taka, że zawsze ktoś zostaje na straży i pilnuje naszych rzeczy. Ale kto się zgodzi na to, aby wszystkiego pilnować?

Oczywiście można ze sobą niczego nie zabierać. Nie przewidzimy jednak czy nie będziemy chcieli sobie czegoś na plaży poczytać, posłuchać, gdzieś zadzwonić, kupić coś do jedzenia lubi picia. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak można ukryć cenne przedmioty przed zakusami innych osób.

Gdzie schować rzeczy na plaży?

Poniższe sposoby nie gwarantują 100% skuteczności, ale na pewno są lepsze, niż trzymanie cennych rzeczy na leżaku lub kocu. Utrudniają ewentualną kradzież naszych rzeczy, więc potencjalny złodziej, pójdzie dalej. W celu zabezpieczenia naszych rzeczy na plaży:

  • Można umieścić sprzęty elektryczne i pieniądze w foliowym woreczku. Woreczek zakopać w piasku pod naszym kocem.
  • Zabrać ze sobą puste opakowanie po wilgotnych chusteczkach i w nim trzymać cenne rzeczy. Schowek taki jest bardzo niepozorny i jeśli dodatkowo umieścimy w nim suche chusteczki, będzie bardzo praktyczny.
  • Taki sam sposób jak powyżej, ale z wykorzystaniem pustego opakowania po kremie do opalania lub balsamie.
  • Można użyć czystego pampersa. Zwłaszcza, jeśli jesteśmy na plaży z dzieckiem. Cenne rzeczy umieszczamy w pampersie, który nikogo nie będzie interesował. Jeżeli mamy dziecko jest możliwość, że pampers nie jest czysty. Więc nikt go nie przywłaszczy.