Komary w Turcji – jak się przed nimi skutecznie bronić?

komary

Czy w Turcji są komary? Czy w Alanyi są komary? Takie pytania nie powinny nikogo dziwić. Wydawać by się mogło, że wysoka temperatura sprawia, iż na wakacjach w Turcji nie uświadczymy tych uciążliwych owadów. Niestety tak nie jest. Dla nikogo, kto chociaż raz był w Turcji na wakacjach nie jest tajemnicą, że komary są obecne i potrafią być uciążliwe.

Warto jednak wiedzieć, że komary nie są uciążliwe przez cały czas. Aktywują się dopiero wtedy, kiedy na zewnątrz robi się chłodniej. Czyli jeśli w upalny dzień opalamy się na plaży, wystawiamy się do słońca nad hotelowym basenem, pływamy w morzu to komary nie stanowią problemu. Bardzo rzadko pojawiają się one w ciągu dnia. Wiec można wygodnie wypoczywać nad wodą i nie martwić się komarami. Czasem można zaobserwować jakiegoś komara, czasem nawet w upalny dzień można zostać ukąszonym przez komara, ale są to incydentalne przypadki. Komary w Turcji są, ale jedno jest pewne, na pewno nie są tak bardzo uciążliwe jak w Polsce.

Nocą warto zadbać o ochronę

Nieco inaczej sytuacja wygląda, kiedy zaczyna robić się chłodniej. Czyli późnym wieczorem, nocą i porankiem. Wtedy komary zwiększają swoją aktywność i mogą być dokuczliwe. Zwłaszcza, kiedy w mamy zapalone światło i otwarte drzwi balkonowe. Wtedy nie tylko komary, ale i inne owady zwabione światłem, starają się nas odwiedzić. Na szczęście można się przed komarami skutecznie chronić i nie jest to szczególnie uciążliwe.

Jak chronić się przed komarami?

Ochrona przed komarami na egzotycznych wakacjach jest standardowa. Możemy z powodzeniem stosować wszelkiego rodzaju spreje na komary, które skutecznie je odstraszają. Sprawdzają się też wszelkiego rodzaju kadzidełka, świeczki i inne mechaniczne sposoby ochrony przed komarami. To, co działa w kraju, na pewno zadziała też z powodzeniem na wakacjach.

Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie urządzeń na prąd z wymiennymi wkładami. Zwłaszcza, jeśli na noc w naszym pokoju otwieramy okna. Korzystając z takich urządzeń przeciwko komarom, możemy spać spokojnie. Nie będziemy narażeni na denerwujące bzyczenie ani na bolesne i swędzące ukąszenia.

Jeśli zdarzy się, że nie zabierzecie ze sobą na wakacje niczego do ochrony przed komarami, to także nie jest problemem. Będąc na miejscu, bez problemu kupicie różne środki do ochrony przed komarami. Są spreje, maści, świeczki, elektryczne wkłady z urządzeniami i bez urządzeń. I co ciekawe, często ceny specyfików chroniących, odstraszających komary są niższe niż w Polsce.