Pamukkale, co zabrać ze sobą na wycieczkę?

Pamukkale

Wybierając się na wakacje do Turcji będziecie mieli okazję jechać na wiele wycieczek fakultatywnych. To, na jakie wycieczki się zdecydujecie zależy oczywiście od waszych indywidualnych preferencji. Część z osób uwielbia aktywne spędzanie czasu i oni decydują się wybrać na wycieczki, w których ogromną rolę odgrywa adrenalina. Natomiast część osób decyduje się na to, aby wybrać się na wycieczki, których głównym punktem jest zwiedzanie pięknych zabytków, przyrody i wartych zobaczenia miejsc. Te osoby bardzo często decydują się na to, aby odwiedzić np. Pamukkale.

Wycieczka fakultatywna do Pamukkale

O tym, czy warto wybrać się do Pamukkale napisano już naprawdę wiele, więc nie będziemy się zajmowali tym zagadnieniem. Zakładając, że zdecydowaliście się na taką wycieczkę, wiecie doskonale, że warto jest to zrobić. Dla was jest to najlepsza z możliwych destynacji. Wiecie, co możecie tam zobaczyć, na co możecie liczyć i w czym wziąć udział. Pewnie nie do końca wiecie ze sobą zabrać na wycieczkę do Pamukkale.

Zakładamy, że wycieczka fakultatywna do Pamukkale została wykupiona w sprawdzonym biurze podroży. Dzięki temu nie musicie zabierać ze sobą np. wyżywienia, gdyż jest ono w cenie. Oczywiście możecie też liczyć na śniadanie zabrane z hotelu. Każdy hotel wydaje tzw. lunch box, ale nie należy spodziewać się po nim cudów. Natomiast wyżywienia na wycieczce fakultatywnej jest naprawdę bardzo smaczne i sycące. Ok, skoro wiemy już, czego nie trzeba zabierać ze sobą na wycieczkę, warto pomyśleć o tym, co warto zabrać. I będzie to:

  • Gotówka na drobne wydatki takie jak prezenty, napoje itd. Można też zabrać ze sobą kartę kredytową. Są one niemal wszędzie akceptowane.
  • Strój kąpielowy, który przyda się nam nie tylko, jeśli zdecydujemy się pływać w basenie Kleopatry, ale zwłaszcza podczas schodzenia wapiennymi tarasami. Tarasami, w których można się wspaniale opalić i zażyć relaksującej kąpieli.
  • Wygodne buty, do chodzenia w wodzie. Klapki się nie nadają. Buty muszą być wygodne, gdyż schodząc tarasami momentami może być ślisko i warto zadbać o odpowiednią przyczepność do podłoża. Można też iść boso.
  • Krem do opalania z filtrem. Słońce operuje bardzo mocno i łatwo jest o oparzenia słoneczne. Więc odpowiednia ochrona przed słońcem to podstawa, jeśli nie chcemy później szukać sposobów na leczenie oparzeń słonecznych.
  • Okulary przeciwsłoneczne. Słońce odbija się od wapienia i przez to oddziałuje z góry i dołu. Warto chronić przed nim oczy, podobnie jak skórę.

Wiedząc już, co warto zabrać na wycieczkę do Pamukkale można oddać się już w pełni wypoczynkowi. To będzie proste i przyjemne.