Pogoda w Turcji w sierpniu i wrześniu. Kiedy jechać na wakacje?

Turcja w sierpniu

Turcja, jako cel wakacyjnych podróży, jest niezwykle atrakcyjnym miejscem, które oferuje bezkresne możliwości relaksu, poznawania egzotycznej kultury oraz korzystania z niekończących się, słonecznych dni. Bogactwo tego kraju przyciąga podróżników z całego świata, a obecnie atrakcyjne ceny pobytu sprawiają, że tłumy turystów zwracają swoje kroki właśnie w tym kierunku. Ale jaki jest najlepszy moment na wyjazd do Turcji? Jaka pogoda w Turcji jest w sierpniu i wrześniu? Przekonajmy się, czy sierpień i wrzesień to optymalny czas na wakacje w tym krajem.

Pogoda w Turcji w sierpniu i wrześniu

Wybierając miejsce na wakacje, warto zastanowić się nad tym, dlaczego sierpień i wrzesień są tak często polecane jako idealne miesiące na wypoczynek w Turcji. Większość turystów zalewa tureckie plaże i miasta w czerwcu i lipcu, co wiąże się z większym tłokiem, nieco wyższymi cenami oraz potencjalnym stresem. Tymczasem druga połowa sierpnia to okres, gdy możemy cieszyć się spokojniejszym wypoczynkiem z rodziną. Wrzesień również jest dobrym wyborem, chociaż należy pamiętać, że to czas powrotu dzieci do szkół. Wrześniowe wakacje w Turcji to doskonały czas any zaplanować urlop w Turcji.

Sierpniowa, średnia temperatura w Turcji oscyluje w granicach 32 stopni Celsjusza. Pomimo wysokich temperatur, są one całkiem znośne, szczególnie mając na uwadze, że Turcja to kraj nadmorski. We wrześniu jest nieco chłodniej, z średnią temperaturą 29 stopni Celsjusza, co jest nadal wyższą temperaturą niż zazwyczaj spotykamy w Polsce. Nawet nocą możemy oczekiwać temperatury na poziomie 19 stopni, choć oczywiście zależy to od tego, czy wybierzemy początek, czy koniec września na nasz wyjazd. Ale na opady deszczu nie ma co liczyć. I bardzo dobrze, wczasy muszą być udane.

Turcja pogoda, temperatura i klimat

Czy warto zaplanować wakacje w Turcji w sierpniu i wrześniu? To pytanie jest jak najbardziej uzasadnione. Jak już wspomniano, odwiedziny w Turcji, w tym okresie, pozwalają odkryć fragment innego świata, poznawać nowe kultury. Dobra pogoda w sierpniu i wrześniu to gwarancja wielu słonecznych godzin w ciągu dnia. Te miesiące, w trakcie i tuż po sezonie, charakteryzują się jeszcze niższymi cenami, dając szansę na wypoczynek za znacznie mniejsze pieniądze niż w szczycie sezonu.

W sierpniu w Turcji jest najcieplej. Słońce świeci cały czas, a średnie temperatury powietrza są wysokie. Pogoda w Turcji we wrześniu zachęca do wypoczynku. Pogoda i klimat są typowo wakacyjne.

Kwestia cen jest istotnym czynnikiem, gdyż nie każdy z nas chce (i może) wydawać dużo na wakacje. Dlatego Turcja może stanowić cenną alternatywę nawet dla wakacyjnego pobytu. Pisząc, że są tu nieco niższe ceny niż nad polskim morzem mijamy się z prawdą. Ceny są znacznie niższe. A ilość pogodnych dni w  miesiącu jest nie do porównania. W Turcji jest pięknie przez cały miesiąc. Ten malowniczy kraj, choć rządzi się innymi zasadami, oferuje wyjątkowe możliwości, a tydzień spędzony tam może okazać się doskonałą okazją do niezapomnianego wypoczynku. Warto więc zaplanować wakacje w Turcji. Pogoda na pewno będzie udana.