Tragiczny wypadek drogowy w Antalyi. Śmierć polskiego turysty

wypadek w Turcji - Antalya

Antalya to popularne miejsce wakacyjne w Turcji. Stała się ona miejscem tragicznego wypadku. Safari, które miało być przygodą życia dla grupy turystów z Polski, zakończyło się tragedią. Jedna osoba nie żyje, a dziewięć jest rannych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Tragiczny wypadek w Turcji – Antalya – szczegóły zdarzenia

Dnia 08.09.2023 doszło do wypadku na drodze D-400 w okolicach Dinek, tuż przy wyjeździe z tunelu. Samochód (otwarty jeep safari), którym podróżowali Polacy, został uderzony przez samochód ciężarowy przewożący beton (numer rejestracyjny 06 CME 531). Ten z kolei uderzył w samochód (numer rejestracyjny 07 NYF 35), który następnie uderzył w samochód turystów (numer rejestracyjny 07 HHD 79).

W wyniku zdarzenia, 33-letni turysta z Polski o inicjałach T.P.K. stracił życie. Kierowca samochodu safari oraz dziewięciu innych turystów, w tym jedno dziecko, odniosło obrażenia. Wszyscy ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali, gdzie trwa ich leczenie.

Kierowca samochodu ciężarowego przewożącego beton został zatrzymany przez policję.

Nagranie z miejsca zdarzenia

Nagranie z monitoringu ukazuje moment wypadku. Widać na nim, jak betonowóz uderza w samochód, który z kolei uderza w samochód safari. Po uderzeniu samochód turystów przewraca się.

Bezpieczeństwo podczas wakacji jest ważne

To tragiczne zdarzenie przypomina nam o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze. Nawet podczas wakacyjnych wyjazdów. Wszędzie należy zachować ostrożność.