Atrakcyjne ceny w Turcji

zakupy w Turcji akcesoria do kawy

Pomimo licznych zawirowań gospodarczych Turcja, to ciągle idealnie miejsce na wakacje. Wszyscy, dla których liczy się słoneczna pogoda w wakacje, powinni zdecydować się na urlop właśnie w Turcji. Pogoda jest tutaj gwarantowana i mamy pewność, że urlop spędzimy w doskonałych warunkach. I wrócimy opaleni na cudowny brąz. Zwłaszcza, jeżeli na początku pobytu udamy się do hammamu.

Co równie ważne, nie tylko pogoda przemawia za tym, aby wybrać wakacje w Turcji. Równie ważny jest aspekt ekonomiczny. I to może być dla wielu osób bardzo zaskakujące. Okazuje się, że urlop w Turcji może być tańszy, od urlopu w Polsce. I chodzi o nawet 2 tygodniowy pobyt. W Turcji bez problemu znajdziemy oferty all inclusive, w których wszystko jest wliczone w cenę. Pobyt, wyżywienie, transport. I będzie to tańsze, niż np. wakacje spędzone nad polskim morzem. I co najważniejsze, ceny w Turcji w 2022 roku, podobnie jak rok temu, są bardzo atrakcyjne dla polskich turystów.

Gdzie najlepiej robić zakupy w Turcji?

Atmosferę Turcji najlepiej poczujemy wybierając się na liczne, lokalne bazary. Jest ba nich dosłownie wszystko. Co bardzo ważne, bazary żyją swoim życiem i robią na nich zakupy lokalni mieszkańcy. Zwłaszcza na bazarach, na których sprzedaje się owoce, jarzyny, sery. Można na nich spotkać okolicznych mieszkańców, którzy bez bazarów nie wyobrażają sobie życia. Warto je odwiedzić, by zobaczyć jak dawniej wszystko wyglądało.

Ale nie samymi bazarami Turcja stoi. Bez problemu znajdziemy tutaj małe i duże sklepy sieciowe. Gdzie okiem sięgnąć są otwarte niewielkie sklepy, w których można zrobić tanie zakupy. Są tutaj też obecne duże i znane sieci handlowe. Turyści, którzy po raz pierwszy są w Turcji mogą się bardzo zdziwić widząc sklepy takie jak Carrefour czy Rossmann. Są to znane i u nas sklepy. Można w nich zrobić świetne zakupy. Co najważniejsze, w wielu przypadkach ceny w tych sieciówkach są niższe niż w naszym kraju, za te same produkty.

Lokalne sieci handlowe

Turcja to nie tylko wielkie, międzynarodowe sklepy. Znaleźć można tutaj wiele lokalnych sklepów sieciowych, wystarczy wspomnieć o sklepach sieci Migros czy Kipa. Jeżeli chodzi o ceny, to są one na poziomie cen, jakie są w wielkich sieciówkach. Ale ciągle, zakupy w tych miejscach są dla nas korzystne. Jeżeli chcemy kupować taniej, powinniśmy zainteresować się lokalnymi dyskontami. Są one bardzo popularne i można w nich zrobić naprawdę tanie zakupy. Będąc na wakacjach w Turcji szukajcie sklepów o następujących nazwach:

  • SOK
  • BIM
  • A101

To właśnie w nich można zrobić naprawdę tanie zakupy. Ceny są niezwykle przystępne. W większości z nich kupimy także alkohol. Robienie zakupów w Turcji nie różni się niczym od robienia zakupów w Polsce. Chodzimy z koszykiem, możemy płacić gotówką lub kartą. Ceny są widoczne. Jakość produktów jest bardzo wysoka.