Jeszcze lepsze all inclusive w Turcji

all inclusive

Czy wakacje mogą być jeszcze lepsze? Czy można je spędzić w znacznie wygodniejszy sposób? Co nowego można wprowadzić, by turyści jeszcze lepiej wypoczywali? Dla miłośników wakacji w formie all inclusive to naprawdę świetna wiadomość. Za wszystkim stoją oczywiście pieniądze, ale to one sprawiają, że wakacje mogą być bardzo przyjemne.

Poważne podejście do turystyki i turystów

Nie od dzisiaj wiadomo, że Turcja bardzo poważnie podchodzi do turystyki. Stara się, aby turyści spędzali wakacje bezpiecznie w Turcji i aby wydawali więcej pieniędzy. Szacuje się, że w 2018 roku turyści średnio wydawali 617 dolarów na osobę. Jest to o 12 dolarów mniej niż w roku 2017.

Jak zmienić podejście turystów?

Przyczyną tej sytuacji może być fakt, iż większość turystów decyduje się na oferty all inclusive. Co za tym idzie większość wypoczynku turyści spędzają w hotelu. Nie muszą wychodzić poza ośrodek, gdyż tam mają wszystko zapewnione. Nie muszą wydawać pieniędzy na  napoje i jedzenie, gdyż mają je w niemal nieograniczonej ilości.

Po wyciągnięciu takich oczywistych wniosków, Stowarzyszenie Tureckich Przedsiębiorców Turystycznych TÜRSAB postanowiło zmienić zaistniałą sytuację. Zaproponowano, aby hotele przygotowały specjalną ofertę dla turystów. Oferta ta ma polegać na zachęcaniu ich do odwiedzania lokalnych restauracji. Ale jak to? Będą wyganiali turystów z hotelu, aby jedli na mieście? Spokojnie, nie będzie tak źle. Ba! Pomysł, jeśli w całości zostanie zrealizowany, może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Bransoletka, która może więcej

Każdy, kto chociaż raz był na wczasach all inclusive wie, że otrzymuje się specjalną bransoletkę. I to ona upoważnia do tej właśnie oferty. Niektórzy ją lubią, inni za nią nie przepadają. I nowy pomysł opiera się właśnie na bransoletkach. Zakłada, że każdy posiadający taką bransoletkę, może stołować się w lokalnych lokalach. Ponoć, bransoletka ma też obowiązywać w okolicznych sklepach. Pewnie w ograniczonym zakresie, ale to doskonały pomysł.

Wyobraźcie sobie, że wracacie z plaży do hotelu i po drodze chce wam się pić. Wchodzicie do sklepu, bierzecie wodę, pokazujecie bransoletkę i idziecie dalej. Albo wieczorem idziecie zwiedzać miasto i zostajecie w jakimś lokalu na kolację, za którą nie musicie płacić. Prawda, że ciekawa perspektywa?

Całość opiera się na założeniu, że turysta co prawda nie zapłaci za obiad, czy napój, ale zrobi inne zakupy. Wyjdzie z hotelu, pójdzie na dyskotekę, wybierze coś z karty, zdecyduje się na coś nowego. To przełoży się na zysk. Dobrze pomyślane.

Według informacji pilotażowo usługa ta ma pojawić się w Kemer. Trzymamy kciuki!

2 thoughts on “Jeszcze lepsze all inclusive w Turcji

  1. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje wielkie zaskoczenie. Muszę podziękować za Twój trud. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i często tu zaglądał by zobaczyć nowe posty.

  2. Super napisane. Chciałbym wyrazić uznanie za Twoją pracę. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Gratki. Będę częściej zaglądał.

Comments are closed.