Kiedy najlepiej jechać do Alanyi?

pogodne morze Turcja

Sporo czytasz o Turcji, a zwłaszcza o wakacjach w Turcji. Alanya cię kusi coraz bardziej. I zaczynasz się zastanawiać nad tym, kiedy najlepiej jechać na wakacje do Alanyi? Które miesiące będą najlepsze, aby wypocząć i wrócić z piękną opalenizną. Jaki klimat jest w Alanyi? Na jaką pogodę można liczyć? Postaramy się udzielić odpowiedzi na te niezwykle ważne pytania.

Kiedy w Alanyi jest idealna pogoda do wypoczynku?

W sumie w Alanyi można wypoczywać cały rok. Ale najlepszymi miesiącami do wypoczynku uznawane są miesiące późno wiosenne, letnie i wczesno-jesienne. Idealna pogoda do wypoczynku to taka, kiedy możemy liczyć na dużo słońca, brak opadów, wysokie temperatury, ciepła woda w morzu. Nie ma wtedy zbyt męczących upałów. Jeśli chodzi o Alanyię to takie warunki są spełnione w następujących miesiącach:

Te cztery miesiące uważane są za najlepsze miesiące na wakacje. Idealna temperatura, a raczej komfort termiczny, na jaki możemy liczyć w tych miesiącach, jest gwarancją dobrego wypoczynku. Nie musimy zmagać się z olbrzymimi upałami. Jest przyjemnie, bardzo wakacyjnie. W tych miesiącach można liczyć na idealną pogodę do wypoczynku.

A co ze szczytem sezonu?

Szczyt sezonu jest charakteryzuje się dobrą pogodą. Ale mała uwaga. Dobra pogoda jest określana mianem dobrej jedynie dlatego, że w szczycie sezonu, czyli w lipcu i sierpniu w Alanyi panują tropikalne upały. Jest bardzo wilgotno i niezwykle upalnie. I to właśnie dlatego uważa się, że pogoda jest tylko dobra a nie doskonała, czy idealna. Nie wszyscy turyści lubią upały nie wszyscy znoszą je równie dobrze. Ale to jedyny powód, dla którego przyjęło się uważać, że pogoda jest tylko dobra. Na deszcz nie ma co liczyć, słońce świeci cały czas, na niebie nie uświadczymy nawet małej chmurki. Dla niektórych jest to właśnie idealna pogoda. Może i dla ciebie tak jest?

A co poza sezonem?

Najchłodniej w Alanyi jest styczniu i lutym. Wtedy też jest najmniej słońca. Ale nadal jest bardzo przyjemnie. Tylko trochę trudniej się opalić i nie wszyscy ochoczo korzystają z morskich kąpieli. Ale nadal można spacerować, zwiedzać i cieszyć się wakacyjną, spokojną atmosferą. Miasto zwalnia swój rytm, jest wyciszone. Można doskonale wtedy wypocząć. Spokój, jaki w te miesiące panuje w Alanyi, jest nie do osiągnięcia w szczycie sezonu. Warto tego doświadczyć.