Najpiękniejsza plaża w Turcji

Plaża Kleopatry Turcja

Wybierając się na wakacje do Turcji wszyscy stawiamy na doskonały wypoczynek. Większość z turystów chce też poleżeć na plaży, popływać w ciepłym morzu. Można zauważyć, że polscy turyści uwielbiają piaszczyste plaże. Nie ma w tym niczego dziwnego. Zaryzykuję stwierdzenie, że jest to uwarunkowanie społeczne. Wszak nasz Bałtyk ma piaszczyste plaże i do nich jesteśmy przyzwyczajeni. Plaże mamy piękne, ale woda w morzu niestety jest zimna i dlatego chętniej decydujemy się na wypoczynek w ciepłych krajach.

Piaszczysta plaża w Alanyi

Dlatego też wybierając się na wakacje za granicę, sprawdzamy, na jakich plażach możemy wypoczywać. Dobra wiadomość jest taka, że wybierając się na wakacje do Alanyi możemy opalać się na piaszczystej plaży. A to nie wszystko. Nie dość, że plaża jest piaszczysta, to nosi jeszcze miano najsłynniejszej i najpiękniejszej plaży w Turcji. Mowa tutaj oczywiście o plaży Kleopatry.

Skąd wzięła się nazwa plaża Kleopatry?

Plaża ta swą nazwę zawdzięcza ciekawej historii. Nie wiemy na ile jest ona prawdziwa, ale na pewno jest bardzo ciekawa. Ponoć to właśnie na tej plaży piękna Kleopatra zażywała kąpieli nie tylko słonecznych. Ktoś może zapytać – Jaka Kleopatra? – cóż, znacie ją na pewno wszyscy. Kleopatra egipska królowa. I na tej plaży spotykała się z Markiem Antoniuszem. Prawda, że interesująca historia?

Piękna plaża dostępna dla każdego

Plaża Kleopatry to jedno z wielu miejsc w Alanyi, które są bardzo interesujące i warto je odwiedzić.  Jest ona nie tylko bardzo piękna, zwłaszcza w pobliżu jaskini Damlataş, ale także woda jest tutaj bardzo czysta. Co ciekawe, plaża ta jest dostępna dla każdego. Tak, jest to publiczna plaża, na której każdy może przebywać. I odpoczywanie na samej plaży jest darmowe. Jeżeli jednak chcemy położyć się na leżaku (w sumie to czymś przypominającym łóżko) i ochronić parasolem, to musimy za taką przyjemność zapłacić. Chyba, że mamy własny leżak i parasol. Wtedy oczywiście nic nie musimy płacić.

Plaża ta cieszy się niezmiernym powodzeniem. Jest bardzo piękna i warto się na nią udać. Nie tylko doskonale można się tutaj opalić i odpocząć. Można też poznać naprawdę wiele ciekawych osób z całego świata. To doskonały sposób na nawiązanie wakacyjnych znajomości. No i oczywiście na odpoczynek.