Turcja w listopadzie rewelacyjny pomysł na wakacje

Alanya widok na zamek

Z wakacjami jest tak, że nie zawsze można jechać na nie w sezonie. Czasem okazuje się, że mamy wolne w listopadzie. Można wtedy albo narzekać na pogodę w Polsce, albo wyjechać na wakacje gdzieś, gdzie jest cieplej. Doskonałym krajem na wakacje w listopadzie jest oczywiście Turcja. Zdziwieni? Niepotrzebnie. Turcja w listopadzie to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy chcą uciec z zimnej Polski i cieszyć się przyjemnymi temperaturami.

Listopadowy pomysł na wakacje

Jedna uwaga. Należy wiedzieć, że listopad w Turcji oznacza ciepło, ale nie są to upały. Więc jeśli ktoś liczy na to, że będzie się w listopadzie cieszył upałami będąc na wakacjach w Turcji, jest niestety w błędzie. Jest bardzo ciepło, można się opalać, można nawet pływać w morzu, ale nie jest upalnie.

Jak wygląda sytuacja z pogoda i temperaturą w listopadzie? Można przejrzeć archiwalne dane pogodowe. Można też sprawdzić, co o pogodzie piszą osoby, które mieszkają w Turcji i Alanyi przez cały rok. Jak można przeczytać na stronie lokalnego biura podróży AlanyaOnline.pl w listopadzie temperatury w Turcji nie spadają poniżej 20 stopni Celsjusza. Mowa oczywiście o temperaturze średniej i to w dzień. Natomiast temperatura średnia w nocy nie jest niższa niż 16 stopni Celsjusza. Więc jak doskonale widać, temperatury są przyjemne.

To temperatury średnie. Czyli temperatury maksymalne są znacznie wyższe. Można z powodzeniem się opalać, można też pływać w morzu, gdyż woda jest bardzo ciepła. Co to oznacza bardzo ciepła? Ano to, że woda w morzu w okolicach Alanyi ma w listopadzie ponad 23 stopnie. To przyjemna temperatura.

Zwiedzanie w listopadzie

Jeśli chodzi o plażowanie i opalanie to listopad jest bardzo wdzięcznym miesiącem. Nie ma tłumów na plażach i można spokojnie wybierać dogodne dla siebie miejsca do plażowania. Na dodatek nie jesteśmy tylko ograniczeni do leżenia na plaży i pływania w morzu. Możemy też skorzystać z wielu wycieczek fakultatywnych. Można jechać do Kapadocji, do Pamukkale, odwiedzić Stambuł. Można zwiedzać okolice, iść na bazar, odwiedzić hammam. Można robić to samo, co w sezonie, ale bez męczącego upału. Więc warto zastanowić się nad listopadowymi wakacjami w Turcji. To bardzo dobry kierunek.